Illesztés És/vagy hivatkozási integritás

Sziasztok!
A fenti címben szereplő kérdésre vároma választ. Nem igazán értem, mi a különbség, mikor melyiket kell használni. Accesből oldom meg a feladatokat. Jól értelmezem, hogy a hivatkozási integritást akkor kell használni, ha biztosítanom kell, hogy az egyik táblába ne tudjak új adatot felvenni, ha a másik kapcsolódó táblában még nem szerepel az adott pl. termék? És az illesztés mire való?

A másik kérdésem, például 2/8, de minden lapon van ilyen, oszlopok sorrendjáét kell változtatni. Hogyan, tervező nézetben vagy adatlap nézetben? Szerintem a tervező a jó, de nem tudom, a vizsgán mit várnak. Oszlop/mező törlésénél ugyanez a kérdésem.

és a rendezéseket hogyan kell alekérdezésekben megoldani? Adatlap nézetben az eszköztáron a rendezés ikonnal vagy pedig a lekérdezés szerkesztő ablakban a Rendezés sornál kiválasztani a növekvő/csökkenőt?
Köszönöm előre is a válaszokat!

Szia ormika5,
kissé mintha belegabalyodtál volna :-)
Az illesztés két tábla illesztését jelenti, vagyis kapcsolat létrehozását. A kapcsolatot a két táblázat egy-egy - egymáshoz illeszkedő mezőjével lehet létrehozni.
A hivatkozási integritás a létrehozott kapcsolat egy jellemzője. Bekapcsolása esetén az Access biztosítja, hogy a már kapcsolódó adatokat (a kapcsolatban résztvevő két mezőt) ne lehessen véletlenül törölni vagy módosítani.

Könnyítsél a dolgodon, most akkor jelöld be a hivatkozási integritást amikor a feladat mondja, töröld ha azt mondja és majd amikor a munkád részévé válik az access, akkor ráérzel...

Az oszlop cserékkel egy kicsit zavarban vagyok...
Valamikor úgy volt, hogy egyik nézetben megváltoztatott oszlop sorrendet követte a másik nézetben is a sorrend, mert hogy ugyebár ugyanazon táblázatról van szó... most kissé zavarodottan látom (Access 2007-ben), hogy ez most egyik irányból sem igaz :-)
ilyen körülmények között én most az adatlap nézetre szavaznék, ha én vizsgáznék akkor ott módosítanám az oszlopok sorrendjét és ha lenne rá elég időm, akkor mindkettő nézetben.
(megpróbálok meginterjuvolni egy vizsgabiztost a témában)

A rendezést feltétlenül az adatlap nézetben kell megejteni és menteni a módosítást. Ha a feladat nem mondja kifejezetten a rendezés irányát, akkor növekvő, azaz abc sorrendet vár el. Az ikonnal el tudod végezni a sorrendbe rakást, mielőtt azonban az ikonra kattintasz, kattints bele abba az oszlopba, amely szerint a rendezést szeretnéd. Elég akkor más megoldást találni és nem ikonnal rendezni, ha pl több oszlop szerinti rendezést kér

az az allekérdezés hol, melyik feladatban szerepel?

Lekérdezés készíthető úgy, hogy a tábla minden mezőjét felvesszük a lekérdezés rácsába és a rendezést több mezőhöz is beállítjuk. Ekkor ha vannak az első rendezendő mező szerinti (balszélső rendezendő mező) azonos rekordok, akkor azokat - egymáshoz képest - a tervező rácsban jobbra következő mező szerint teszi sorrendbe.

részemről ennyi,
maradt még kérdésed ezekkel kapcsolatban?

Akkor az illesztés már tiszta, köszönöma választ.
A kérdésem az lett volna, hogy ha egy lekérdezést elkészítek, és adatlap nézetbe váltok, akkor az eszköztáron a rendezés ikonok használhatóak (ugye abban az oszlopban, ami aktív, hajtja végre). Viszont a tervező rácson is állíthatok be rendezési szempontot, akár többet is. Bár szerintem az utóbbi a szebb és véglegesebb megoldás.
Egyébként 2003-ban az oszlopcserék egy irányban fixek, vagyis ha tervező nézetben cserélem fel, akkor adatlap nézetben is annak megfelelően mutatja, 2003-ban csak fordítva nem igaz, tehát ha adatlap nézetben cserélek, akkor a tervező nézet nem változik.
Ha lesz újabb kérdésem, jelentkezem. Köszönöm mégegyszer!