Acces 57./11.

Üdv Geva.
Szeretném a segítségedet kérni egy adatbázis-kezelő feladatban amely a 57. feladat 11. pontja, nem igazán akar összeállni hogy mutassa az összes vidéki utast.
Előre is köszönöm!

hogy itt arról van szó, hogy mindenki vidéki, aki nem pesti :-) (én már csak tudom! nem vagyok pesti) 57. feladat /1157. feladat /11Korrektül, komolyan, csak a feladatra koncentrálva: - a lekérdezés elkészítésénél feltételként kell megadni a Város nevű mezőhöz, hogy nem egyenlő Budapest, vigyázva, hogy pontosan úgy legyen beírva a Budapest ahogy a tábla mezőiben szerepel... A teljes feladat megoldása a mellékelt képen látszik, magyarázat: - egy sorban szereplő feltételeknek egyidőben kell teljesülniük, míg a külön feltétel sorban felállított feltételek egymással vagy viszonyban vannak, vagyis azok a rekordok kerülnek a lekérdezésbe, amelyeknél vagy az első sor teljesül vagy a második. Az 57. feladat 11. pontjában létrehozandó lekérdezés első sorában két feltétel van, amellyel a budapesti, max 2 fős utasokat kérjük, míg a másodi feltétel sorban a nem budapestieket. A két mezőt a feltételek miatt vettem fel a rácsba, ezeknél kikapcsoltam a megjelenítést, mivel a mezők egyszer már megjelennek a *-os (azaz minden mező) bekapcsolása miatt, nyugodtan kérdezz vissza, ha nem sikerül ezek alapján sem megoldani a feladatot Geva