A csatolmányban (pdf és doc fájlok ugyanazt tartalmazzák) találod a (7.modul - infokommunikáció) vizsgafeladatokban szereplő kereséseket, a 77 keresésből kb 24 tippel is szolgál a megoldásra.
Keresések a Google-al
Egyszerű keresés
Keresési feltételek megadásához gépelj be néhány jellemző szót és üsd le az entert (vagy kattints a kis háromszögre) megfelelő találatok céljából.
A Google bonyolult szövegkereső technikákat alkalmaz annak érdekében, hogy egyszerre fontos és odaillő oldalakat találjon az általad indított keresésére. Például amikor a Google megvizsgál egy oldalt, azt is figyelembe veszi, hogy az utalási (referenciás) linkeket tartalmazó oldalak milyen adatokat tartalmaznak róla. A Google előrébb sorolja azokat az oldalakat is, ahol a keresési feltételek közelebbi összefüggést mutatnak egymással.
Automatikus "ÉS" keresés
A Google csak olyan oldalakat választ ki, amelyek az összes keresett szót tartalmazzák. Nincs szükség tehát az "ÉS" szó beszúrására a keresési mezőben.
Ha például Hawaiion tervezed eltölteni vakációdat, csak annyit kell beírnod, hogy: vakáció hawaii
Ha tovább akarod szűkíteni a keresést, adj meg több keresési feltételt.
A Google nem ismeri a logikai "VAGY" operátort. Egyes keresők olyan oldalakat is találatnak értelmeznek, amelyek a keresési feltételek némelyikének felelnek csak meg, sőt, néha még előbbre is sorolják őket azoknál, amelyek az összes keresési feltételt tartalmazzák. A Google csak olyan oldalakat talál meg, amelyek az összes keresési feltételnek megfelelnek.
Mivel a Google nem támogatja a "VAGY" operátort, nem lehet olyan keresést végrehajtani, hogy az eredmény csupán az A és B szavak valamelyikét tartalmazza. Lehet azonban kétszer keresni, egyszer az A szóra és egyszer a B szóra ha elsőre nem találja meg a kereső a kívánt oldalt.
Mit jelent a stop szó?
A Google nem veszi figyelembe az általános szavakat és karaktereket, amelyeket stop szavakként ismerünk. A kereső automatikusan figyelmen kívül hagy olyan kifejezéseket mint a "hol" és "hogyan", csakúgy mint bizonyos egyszámjegyű számokat és egybetűs szavakat, mivel ezek a kifejezések nem igazán segítik a keresés szűkítését viszont jelentősen lelassítják a folyamatot.
A "+" jellel a stop szavakat is belefoglalhatod a keresésbe. Ne felejts el szóközt rakni "+" jel elé. A "+" jel kifejezések keresése esetén is használható.
Például, ha a Csillagok háborúja első részét keresed: Episode +I
A találatok szövegösszefüggésben
Minden Google keresési eredmény egy vagy több részletet tartalmaz a weblapból, ami megmutatja, hogy a keresési feltételeket azon az oldalon milyen összefüggésben alkalmazzák. A keresési feltételek vastagon szedettek hogy első ránézésre el lehessen dönteni, érdekes-e az oldal.
Szavakon belüli keresés
A legpontosabb eredmények elérése érdekében a Google nem keres a szavakon belül és nem támogatja a "joker" kereséseket. Más szóval a Google pontosan azokat a szavakat keresi, amelyeket a keresési mezőbe gépelünk. Ha "googl" vagy "googl*" van a keresési mezőben, akkor a találatok között nem fog szerepelni a "googler" vagy a "googlin". Ha nem vagy biztos a dologban, próbáld ki mindkét formát: "airline" és "airlines".
A Google-ról sok-sok érdekeset találhatsz a
Google Nagykönyv oldalain is, itt a GevaPC-n.